Побарај достапни соби

Побарај достапни соби

Уживај во единствено и уникатно
искуство

Еднокреветна соба

Двокреветна соба

Делукс Студио

Апартман

“Угостителството е присутно кога нешто се случува за вас. Отсутно е повторно кога нешто се случува за вас. Овие две едноставни предлози – го објаснуваат целосно. ”
Дени Мејер
Традиционална македонска храна

Храната подготвена од тим од најдобри готвачи во ресторанот на хотелот ги исполнува највисоките стандарди за квалитет и комбинација на модерни, креативни и традиционални начини на готвење.

Сместување со 4 ѕвезди

Хотел Романтик нуди удобно сместување со 4 супериорни ѕвезди. Аура на величественост ги исполнува сите 37 луксузно опремени соби и апартмани и ги задоволува сите аспирации.

Бизнис средби

Хотелот располага со голема сала за конференции, состаноци, деловни состаноци и семинари. Во рамките на хотелот Романтик Плаза постојат 2 конференциски сали за деловни состаноци и семинари.

Пријатен бар

Посетете не на есен и на зима во нашиот бар во хотелот Романтик Плаза – Стар Дојран. Ние можеме да ви понудиме смирена и релаксирачка атмосфера со најдоброто кафе.

Отворен базен

Ова лето, нека вашето семејство одмор започне во забавна атмосфера од базенот на хотелот Романтик. Ние исто така имаме детски базен, погоден за вашите деца. Имајте необично искуство исполнето со незаборавни моменти. Работно време на базен (09-19h).

Настани и свадби

Хотел Романтик организира пријатни свадби, манифестации и настани по повод Меѓународниот ден на жените на 8 март. Врз основа на нивната функција и намена, Хотел Романтик организира многу видови на настани, вклучувајќи: приватни настани, на пример: родендени, годишни настани, дипломирани забави, годишнини; организациски настани како: комерцијални, хуманитарни, политички, продажба и промоција на производи; културни настани, верски, церемонијални, уметнички.

Уживајте во вашиот престој во бисерот на Дојран

Мени